Майлс Търнър вкарва 31, Пейсърс избягва турнира за игра със 157-115 победа над Хоукс
AP News | 2024-04-14 | 22:00:19

ИНДИАНАПОЛИС (АП) — Майлс Търнър има 31 точки, а Паскал Сиакам вкарва 28, когато Индиана Пейсърс победи Атланта Хоукс със 157-115 в неделя и избегна попадане в турнира за игра.

Индиана си осигури поне номер 6 в Източната конференция с доминиращ финал на редовния сезон. Пейсърс стреляха 65% и направиха 19 от 36 тройки.

157 точки съвпадат с най-резултатната игра на Пейсърс, откакто се присъединиха към НБА през 1976 г. Рекордът беше поставен по-рано този сезон с техните 157 -152 победа в турнира в рамките на сезона на 21 ноември.

Dejounte Murray вкара 32 точки за Хоукс, които завършиха редовния сезон 10-ти на Изток с 36-46 и гостуват на деветия Чикаго Булс в сряда, за да открият турнира за игра.

Моухамед Гуейе добави 19 точки, а Богдан Богданович 18 за Хоукс, които изоставаха със 125-93 в края на третата четвърт и никога не застрашаваха в четвъртата.

Мачът на звездите Тайрис Халибъртън, в плейофите за първи път в кариерата си, завърши с 12 точки и 13 асистенции.

Пейсърс за последен път напреднаха в плейофите през 2020 г. Те завършиха 11-и в Изток преди година, пет мача от финалното място за игра. Те пропуснаха плейофите през 2022 г. и загубиха от Вашингтон в турнира за плей-ин през 2021 г.

Индиана влезе в пауза, водейки с 86-72. Това изравни най-резултатната половина на Пейсърс. Те също отбелязаха 86 точки в първото полувреме на 6 ноември срещу Сан Антонио и на 15 януари 1990 г. срещу Голдън Стейт.

Търнър, който добави 12 борби и четири блокирани удара, помогна на Пейсърс да зададат тона от самото начало. Те стигнаха до преднина от 8-0, с шест точки от Търнър, и оставиха Хоукс без гол при първите си пет притежания.

Атланта остави стартовия център Клинт Капела за почивка. Трима други ротационни играчи, които имат общо общо 39,9 точки, Jalen Johnson (изкълчен глезен), Saddiq Bey (разкъсани връзки на коляното) и Onyeka Okongwu (изкълчен пръст на крака), отпаднаха поради контузия.

Хоукс: Посетете деветия Чикаго Булс в сряда в турнира за игра.

Пейсърс: Отворете плейофите като номер 5 или 6 в схемата.